Subiektywna strona www

Moda damska

Moda damska

Kobiety uwielbiają torebki, dlatego też każda z pań posiada w swoich prywatnych kolekcjach od kilku, do nawet kilkunastu modeli, odpowiadających doskonale ich stylowi, wizerunkowi oraz okazji, na które zostały kupione. Ze względu jednak na ich pojemność oraz bogactwo nie tylko estetyczne, ale i praktyczne, staje się produktem pożądanym nie tylko przez same panie, ale także złodziei, dlatego też każda kobieta powinna doskonale wiedzieć co robić, aby jej torebka była w pełni bezpieczna, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Oczywiście warto od razu wspomnieć, że torebek jest niemal tak samo wiele jak samych kobiet, dlatego też do tej kategorii zaliczyć można nie tylko niewielkie kopertówki, ale także duże walizki czy torby podróżne, równie często padające ofiarą kradzieży.

W większości przypadków utrata torebki jest skutkiem własnej nieostrożności czy nawet bezmyślności, przede wszystkim dlatego, że większość pań nie zwraca uwagi na to, co dzieje się w jej bezpośrednim otoczeniu oraz na to czy mają pozapinane wszystkie zamki i czy same nie sugerują złodziejom tego, co cennego posiadają we wnętrzu swoich eleganckich worków czy kuferków. Kradzież nie musi być oczywiście kojarzona od razu dosłownie, zwłaszcza, że współcześnie światowy rynek obfituje w przykłady kradzieży fasonów czy marek. Sklepy zalała fala podróbek, głównie za sprawą samych kobiet, które pożądliwie patrzą na niektóre modele torebek, zwłaszcza na te, których nie mogą mieć ze względu na nieosiągalną barierę finansową. Najczęściej jednak pojęcie kradzieży odpowiada działaniom przestępczym, dlatego też to właśnie o nich będzie mówił ten tekst. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, że sami producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich konsumentów, wprowadzając do obiegu torebki wyposażane we wszelkiego rodzaju zamki, zapięcia, kieszenie i zabezpieczenia, mające za zadanie chronić zawartość przed dostaniem się w niepowołane ręce. W sklepach internetowych znaleźć można także modele „pancerne”, określane mianem „bezpiecznych torebek”, które są prostymi i praktycznymi torbami odpornymi na przecięcia i próby wyrwania. Solidne torby można znaleźć na przykład w sklepie online. Należy korzystać także z takich możliwości, ponieważ nierzadko dzięki nim można zdobyć oryginalne i ekonomiczne, a przede wszystkim bardzo trwałe torebki.

Paski w takich produktach mają wszyte specjalne linki, korpus wyposażony jest dodatkowe zabezpieczenia pozwalające na przykład na przypięcie torebki do dowolnego elementu stałego, zamki odporne na rozerwania oraz szereg cech dodatkowych, takich jak chociażby wewnętrzne kieszenie zamykane na zamki błyskawiczne, przegródki na cenniejsze sprzęty elektroniczne i wzmocnione konstrukcje. Ze względu jednak na to, że wizerunek takich toreb odbiega zdecydowanie od kobiecego ideału, panie wolą ryzykować utratą portfela czy telefonu komórkowego, niż wychodzić na ulicę z akcesoriami niedopasowanymi do płaszcza czy butów. Znane są oczywiście sytuacje skrajne, w których walka o zachowanie własnej torebki wydaje się być praktycznie niemożliwe, przede wszystkim ze względu na ryzyko utraty zdrowia lub życia, jednak w bardziej „zwyczajnych” sytuacjach można zastosować podstawowe środki ostrożności, mogące uchronić nas przed staniem się potencjalną ofiarą złodzieja. A takich możliwości jest nieskończenie wiele, przede wszystkim w dużych miastach, w których możliwość wmieszania się w tłum jest dziecinnie prosta. Złodzieje wybierają więc popularne środki komunikacji zbiorowej, takie jak tramwaje, autobusy miejskie czy pociągi, gdzie możliwość ucieczki czy szarpania się nie jest możliwa oraz, gdzie standardowy ścisk obniża naszą czujność.

Kieszonkowcy bardzo rzadko działają na własną rękę, podobnie zresztą jak rzadko atakują bezpośrednio, koncentrując się raczej na odwróceniu naszej uwagi i niepostrzeżonym wymknięciu się z miejsca kradzieży. Zorganizowane grupy „badają” teren, testując swoje ofiary, szukając takich, które nie zwracają uwagi na próby ich dotykania czy poszturchania. Jeżeli zatem nosimy często plecaki, zdejmujmy je z ramion i trzymajmy blisko siebie tak, aby widzieć dokładnie czy wszystko z nimi w porządku, podobnie zresztą jak ma to miejsce w przypadku samych torebek. Jeżeli mamy możliwość siedzenia na krzesełkach w autobusie czy tramwaju, trzymajmy torebki na kolanach i nie zostawiajmy ich na podłodze, ponieważ w taki sposób nie będziemy czuć szarpnięć czy prób ich przeglądania. Starajmy się też zwracać uwagę na to, kto do komunikacji miejskiej wchodzi i na czym się koncentruje, podobnie zresztą jak powinniśmy odwracać się i reagować za każdym razem, kiedy ktoś będzie próbował nas dotykać czy popychać. Czujne zachowanie nic nas nie kosztuje, a może sprawić, że złodzieje nie będą ryzykować zdemaskowania. Wiadomo oczywiście, że ofiarą kradzieży nie muszą padać od razu kobiety, faktem jest jednak, że to właśnie one noszą najczęściej torby i torebki pełne cennych przedmiotów, przez co statystycznie to one są najchętniej wybierane jako potencjalne ofiary.

torebki na specjalne okazjePanie nie dbają o swoje torebki także podczas jazdy samochodem, dlatego też kradzieże stają się nagminne nawet wtedy, kiedy właścicielka pojazdu stoi w korku czy na światłach. Ze względu na to, że bardzo rzadko drzwi od strony pasażera są zamknięte na wewnętrzny zamek, a bardzo często na przednim siedzeniu obok kierowcy leży torebka, złodzieje mają ułatwione zadanie i zazwyczaj podbiegają po prostu do drzwi, otwierają je i zabierają torebkę, uciekając jeszcze zanim kobieta zorientuje się co się tak naprawdę stało. Warto pamiętać o tym, że nic nie chroni nas lepiej niż własna ostrożność i przemyślane postępowanie, dlatego też powinniśmy minimalizować ryzyko kradzieży za pośrednictwem zachowywania własnej czujności. Nie zostawiajmy cennych przedmiotów wewnątrz samochodu stojącego na parkingu, zamykajmy szyby w oknach naszych aut, zwracajmy uwagę na to, co dzieje się w naszym bezpośrednim otoczeniu, pilnujmy swoich toreb i plecaków, trzymając je zawsze tak, aby mieć je na widoku, dbajmy o to, aby wszystkie zamki w torebkach były pozapinane i nie nośmy w jednym miejscu dokumentów, pieniędzy czy drogich przedmiotów, a z pewnością ryzyko okradzenia spadnie do poziomu absolutnego minimum.

    1 komentarz

  1. Moja torebka jest moją świątynią. Bez niej nie ruszam się z domu.

    Dzika

    Czerwiec 18, 2010

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *