Subiektywna strona www

ŚLADEM MARINES

ŚLADEM MARINES

CROSSFIT przybył do nas zza oceanu, jako jeden z najskuteczniejszych sposobów treningowych, zaliczanych do grupy treningów funkcjonalnych, jednak zmodyfikowany i o zdecydowanie lepiej widocznych efektach. Oparty na założeniu, że najlepszym sposobem na wytrenowanie organizmu jest jego absolutne zmęczenie okazało się bardzo trafnym podejściem.

WODy, czyli codzienne programy treningowe dobierane indywidualni pod kątem danej osoby są bardzo meczące zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Ogromna ilość powtórzeń w bardzo krótkim czasie, niesamowite zmęczenie, które sprawia, że nasze ciało odmawia jakiejkolwiek współpracy, a mięśnie kompletnie wysiadają – wszystko to sprawia, że wiele osób stwierdziłoby, iż to nie dla nich. W salach ćwiczeń zwanych CROSSFIT BOX ćwiczący zmuszani są do drastycznej zmiany podejścia do tematu własnych możliwości. Nie ma litowania się nad biednymi zmęczonymi ludźmi, którzy powinni odpocząć. CROSSFIT nakazuje nam drastyczne często przesuwanie naszych barier, granic bólu i wytrzymałości. Trening ten zyskał sobie sympatyków nie tylko na siłowniach. W Stanach Zjednoczonych praktykują go na co dzień służby mundurowe, między innymi funkcjonariusze policji, a także formacje wojskowe jak Marines. Znani na całym świecie komandosi imponują nad tym, że nigdy się nie poddają, zawsze twardo walczą do samego końca, nawet, gdy zmęczeni odbiera im oddech. Tym samym tropem idą trenujący CROSSFIT. Wychodząc z założenia, że każdą barierę da się przesunąć wykonują kolejne coraz trudniejsze ćwiczenia, niema z zawrotami głowy ćwiczą nieustannie wiedząc, że jest to przecież niezbędne do uzyskania upragnionego efektu. Miłość do sportu jest tak silna, iż wtedy gdy nie mogą spotkać się na treningu crossfiterzy ćwiczą czterominutowy zestaw tabata, który daje nie mniejszy wycisk niż trening crossfit, ponieważ pobudza on organizm do maksymalnego spalania tłuszczu jeszcze kilka godzin po zakończeniu treningu!

Wszystko to, co przechodzą na salach treningowych ćwiczący przekłada się także na życie osobiste, zawodowe i codzienne. Bez względu na to, jakie trudności postawi przez ćwiczącym CROSSFIT los, człowiek ten będzie miał świadomość, że przecież sobie poradzić bez względu na wszystko dokładnie tak samo, jak miało to miejsce podczas katorżniczego treningu. Opadając z sił podczas ćwiczeń chcąc lub też nie musi powstać, aby dokończyć rozpoczęte ćwiczenie i nie liczy się przecież to że nogi odmawiają posłuszeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *