Subiektywna strona www

PFC i regionalny fundusz filmowy

PFC i regionalny fundusz filmowy

Poznań film commision to instytucja, która ma na celu wypromowanie Poznania na miasto warte uwagi. Wiele z mieszkających tu osób nie docenia miasta, uważa je za tłoczne i nudne. Takie postrzeganie Poznania świadczy wyłącznie o tym, jak mało poznaniacy o nim wiedzą.
Instytucja ta stworzyła bazę lokacji miejsc znajdujących się w samym Poznaniu i jego okolicach, które są wyjątkowo atrakcyjne. Oferta ponad 200 miejsc skierowana jest szczególnie do reżyserów i producentów filmowych oraz agencji reklamowych. Wszystko to służy temu, by Pokazać, że Poznań nie jest nudny i doceniają go polskie i światowe gwiazdy. W produkcjach realizowanych w całości bądź epizodycznie w Poznaniu brały udział takie gwiazdy, jak: Daniel Olbrychski , Bogusław Linda, Olaf Lubaszenko, Jerzy Sthur, Zbigniew Zamachowski, Michał Żebrowski, Jan Frycz, Piotr Szczepanik, Artur Żmijewski, Agata Kulesza, i wielu innych artystów z polskiego podwórka, ale także gwiazdy zza oceanu, takie jak Meg Ryan czy Russel Crowe. Aby to wszystko mogło się wydarzyć, niezbędny jest regionalny fundusz filmowy. Przekazuje on finanse na produkcje i postprodukcje projektów filmowych. Wszystko to w celach reklamowych i marketingowych. Regionalny fundusz filmowy wsparł już wiele produkcji, między innymi Jak szukaliśmy Lailoni, który został zrealizowany przez poznańskie TV Studio Filmów Animowanych, i otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu animowanego podczas 29. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza „ALE KINO” Takie produkcje są teraz dumą Poznania i pokazują, że jest to miasto z ogromnym potencjałem. Mówiąc o produkcji filmowej, nie można nie wspomnieć o pieniądzach, gdyż to one grają tutaj jedną z głównych ról. Od nich w dużej mierze zależy powodzenie licznych, mniej lub bardziej głośnych projektów.
Regionalny fundusz filmowy wspiera Poznań od 2008 roku, dlatego Poznań film commision prężnie się rozwija. Niewielu z nas wie, że sceny tak znanych produkcji, jak Ogniem i mieczem, czy Stara Baśń kręcone były właśnie w Poznaniu lub w jego okolicach. Warto interesować się historią miasta, w którym się mieszka i ciągle dążyć do odkrywania nowych miejsc, których jest w Poznaniu bardzo wiele. Nie wszystkie miejsca znajdujące się w bazie lokacji są otwarte dla każdego, jednak duża ich część tak, więc zamiast kolejny raz narzekać na to, jak tu nudno warto opuścić kanapę, wyłączyć telewizor i rozpocząć maraton zwiedzania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *